Sušené rybí maso a sušené mořské plody jsou pochoutky, které můžete mlsat podle chuti a to bez následků, sušené ryby i mořské plody jsou vhodným doplňkem zdravé výživy.

Proč právě sušené ryby a sušené mořské plody?

Delikatesy ze sušených mořských plodů

Sušené mořské plody (suchogryz) jsou lahůdky, které mají podobné nutriční hodnoty jako sušené maso Beef Jerky. Suchogryz je hovorový název pro sušené ryby používaný v Rusku a na Ukrajině.

Tyto delikatesy jsou prakticky bez tuku, nízkokalorické, navíc obsahují řadu vitamínů, minerálů a nenasycených Omega-3 mastných kyselin. Tyto delikatesy můžete, stejně jako sušené maso Beef Jerky, využít jako lahůdky při chvílích relaxace či odvykání kouření.

Kdo ochutná sušenou rybu, zcela jistě si tuto zajímavou lahůdku zamiluje! Sušené ryby i sušené mořské plody se výborně hodí jako delikatesy k pivu nebo vínu…

Sušené ryby a sušené mořské plody podporují zdraví

​Mořské plody jsou bohaté na plnohodnotné bílkoviny, jsou zdrojem proteinů, vitamínů a mikroprvků jako fluor, selen, jód, ale také vápník, draslík, zinek, fosfor, měď a železo.

Tyto lahůdky jsou rovněž bohaté na nenasycené Omega-3 mastné kyseliny, které jsou jedním ze stavebních prvků mozkové tkáně, ale také mají důležitou funkci v syntéze hormonů – např. dopaminy, které jsou nazývané hormony štěstí.

Lahůdky z červeného rybího masa obsahují více minerálních látek než bílé. Tučné rybí maso je bohaté na vitamíny A a D, ve svalovině a vnitřnostech vitamíny A, B1, B2, B12 (naše rybičky vnitřnosti nemají).