BILTONG je sušené maso, které chutná výborně. Může být neustále při ruce pro dodání energie nebo jako pochoutka. Sušené maso BILTONG můžete konzumovat podle vlastní potřeby a chuti.

Co to je sušené maso BILTONG?

Biltong je sušené maso, jehož receptura pochází z Jižní Afriky. Název tohoto výrobku je odvozený z holandských slov bil (kýta) a tong (pruh). Doslovný český překlad by tedy zněl „pruhy z kýty” nebo „masopruhy” či „pruhy masa“. Tento výrobek lze získat z různých druhů masa. Nejčastěji se používá maso hovězí, ale v Jižní Africe se rovněž používají další druhy masa – například z antilopy, pštrosa, drůbeže, nebo dokonce z ryb.

Jak vzniklo sušené maso BILTONG?

Sušené maso Biltong bylo vyvinuto z receptů, které do Jižní Afriky přinesli holandští přistěhovalci v 17. století.

Jeho vznik také vyvolala potřeba uchovávat maso pro dlouhodobou spotřebu, tato potřeba byla zejména ve jmenovaném regionu od začátku velmi silná.

Nové kolonie musely budovat vše od začátku. Farmy byly rozšiřovány pomalu, takže zásobování potravinami bylo oproti Evropě složitější. Podnebí bylo zároveň teplejší a zejména maso se proto rychleji kazilo. Biltong byl proto ideálním řešením této zvláštní situace.

Recepty s biltongem a jeho přednosti ještě více vynikly v období takzvaného „Velkého treku“ v 19. století. V té době původem holandští farmáři, nazývaní také búrové, ve velkých skupinách opouštěli oblast Kapského města a odcházeli s celým majetkem naloženým na volských spřeženích na dlouhodou cestu do vnitrozemí. Hledali tam nové pastviny, kde by mohli rozšířit svá stáda dobytka a zároveň i větší nezávislost na kapské vládě, kterou tehdy už ovládali Britové.

Proč je sušené maso BILTONG tolik v oblibě?

Sušené maso BILTONG chutná výborně. Může být neustále při ruce (v kapse, v batohu, kabelce, na pracovním stole, v kancelářském šuplíku). Můžete jej konzumovat podle vlastní potřeby nebo chuti.

Sušené maso BILTONG je oblíbená lahůdka moderního člověka.
Sušené maso BILTONG je plné lahodné a zdravé energie.
Sušené maso BILTONG je ideální na svačinu jako lehký a zdravý snack, významný zdroj proteinů, zdroj minerálních látek (železo, zinek) a má nízký obsah tuku.

SNACK TIME Sušené hovězí maso BEEF BITES ORIGINAL 50g

75,00  vč. DPH

koupit

Sušené maso Cruga Biltong

Sušené maso Cruga Biltong je vyráběno marinováním dle tajného rodinného receptu s použitím nejlepších dostupných bylin a koření, následným sušením vzduchem, ručním ořezáváním a krájením na optimálně velké plátky.

Tím si Sušené maso Cruga Biltong získává rostoucí skupinu labužníků a věrných fanoušků. Hovězí Sušené maso Cruga Biltong je bezlepkové. Sortiment sušeného masa Cruga Biltong se neustále vyvíjí.

Původní sušené hovězí maso s pepřem a výrobky s chilli papričkami doplňují exotické produkty z antilopy Kudu, pštrosa a gazely Springbok. To znamená, že nyní máme něco úplně pro každého. Prvotřídní maso exotických zvířat pochází z vybraných farmových chovů z jižní Afriky.