Zdravý životní styl, to je zdravá strava, pohyb i duševní pohoda. Zdravý životní styl jsou zdravé potraviny a pochoutky k mlsání jako je sušené maso a sušené ryby.

Zdravý životní styl

Rekreačně sportujete nebo provozujete výkonostní sport a potřebujete rychlý zdroj energie, bílkovin, minerálů a vitamínů? Nebo například často cestujete a potřebujete výživné, neobjemné a prakticky balené potraviny? Sušené maso patří mezi zdravé potraviny bohaté na bílkoviny a je tak ideálním, zdravým a výživným potravinovým doplňkem pro aktivní život!

Zdravý životní styl, to je zdravá výživa, pohyb i duševní pohoda. Pokud jsou tyto tři základní složky v rovnováze, vede se většině lidí dobře, jsou zdrávi, mají energii, optimismus, a snadno se vypořádají s běžnou nemocí, nebo každodenním stresem.

Zdravý životní styl, především se správným, a tedy i zdravým stravováním a výživou, to vše napomáhá k prevenci civilizačních chorob, ale i třeba chřipek a nachlazení v období epidemie.

Stačí dodržovat určité návyky jako je například: pitný režim, pobyt na čerstvém vzduchu, otužování, dostatek pohybu i odpočinku, příjem vitamínů atd. Nemalý význam má skladba potravin. Tedy nejen co jíme, kolik toho jíme, ale především jakou kvalitu si dopřáváme. ​ Hovoříme-li o zdravém /moderním/ stylu života, pak především kvalita, konkrétně kvalita potravin, náš životní styl výrazně limituje.

Proto je také žádoucí abychom se v rámci zdravého životního stylu vyhli nezdravým a nekvalitním potravinám, a snažili se je nahradit těmi kvalitnějšími, přesněji takovými, které člověku co nejméně škodí.

Máte-li přesto potřebu pojídat dobroty a jen tak si mlsat, i když nemáte hlad, pak mlsejte zdravě, a neváhejte ty škodlivé dobroty (Chipsy, sušenky, různé snack, pseudo tyčinky, bonbóny, čokoládu, kandované ovoce, fíky, datle, a řadu dalších) nahradit zdravými dobrotami, například lahůdkami ze sušeného masa.

Jak docílit, abychom se stravoval i zdravě

Důležité mimo jiné je jíst pravidelně, jíst pestrou stravu (ovoce, zeleninu, cereálie, obilniny, maso, ryby, drůbež, mléčné výrobky, tuky a oleje), udržovat zdravou tělesnou váhu, mít radost ze života.

Stále mějte na paměti, že nežijeme proto abychom jedli, ale jíme abychom zdravě žili.
Stále platí rovnice lépe /kvalitněji/ jíst + více se hýbat = zdravě žít. Tato rovnice velmi dobře vystihuje zdravý životní styl a přímo vybízí k orientaci na kvalitní potraviny. 

Pokud vynecháte, nebo dokážete nahradit škodliviny, jako je třeba cukr a sůl, pak výrazně snížíte kazivost zubů, nebudete trpět vysokým tlakem, zadržováním tekutin v těle, omezíte tak i možnost nemocí křečových žil, hemoroidů nebo tvorbu ledvinových kamenů.

Budete-li pravidelně konzumovat dostatek čerstvé zeleniny a ovoce každý den, dodáte tělu vitamíny, minerály, vlákninu.

Správně vyživovaný organismus je štíhlý, zdravý, plný energie a ve skvělé kondici. Máte-li však ve stravování zavedené špatné návyky, pak velmi dobrým a účinným pomocníkem při jejich likvidaci může být sušené maso, které je vysoce kvalitní, nízkokalorické, výživné, a se řadou problémů ve stravování Vám pomůže.

Co ke zdravému životnímu stylu nepatří.

​Zcela určitě nejdou k sobě zdravý životní styl a kouření. Existuje celá řada způsobů, jak se kouření zbavit, jsou různě náročné a více, či méně šetrné. Mezi ty nejšetrnější samozřejmě patří, nahradit nezdravou a škodlivou cigaretu, zdravou potravinou, pokud možno lahůdkou, která nám umožní kouření zcela odstranit. Takovým kvalitním produktem je, a pro Vás se může stát dobrou alternativou, sušené maso.

Sušené maso se pro Vás může stát stejně nepostradatelným, jako je cigareta a rituál kouření. Tento způsob je velmi jednoduchý, nepotřebuje žádnou přípravu, pravidelnost nebo dokonce účast specialisty nebo psychologa. Funguje tehdy, kdy Vy potřebujete, jak dlouho potřebujete a přitom se nemusíte obávat škodlivých následků.

Místo zlozvyku kouření cigaret, vyměníte cigaretu právě za sušené maso, a můžete si ho dopřávat kdykoliv chcete a v jakémkoliv množství, protože nemusíte mít strach o své zdraví. Naše sušené maso je zcela nízkokalorické. Využít sušené maso při odvykání kouření mohou všichni, muži i ženy. Je jen na Vás jakou chuť si vyberete, a dovedete výhody a přednosti sušeného masa využít ve svůj prospěch. Třeba si konzumaci sušeného masa oblíbíte natolik, že na cigaretu a kouření ani nepomyslíte.