Heureka.cz
Akční nabídka

Sušené ryby jsou zdravé a výživné delikatesy k pivu a vínu

V této kategorii nejsou žádné produkty.


Sušené ryby jsou zdravé a chutné

sušené ryby


Skvělá zpráva pro celiaky - všechny druhy našich sušených mořských plodů patří mezi bezlepkové potraviny.

Sušené ryby – fish jerky nebo suchogryz, jsou lahůdkou, která má podobné nutriční hodnoty jako sušené maso Beef Jerky. Suchogryz je hovorový název pro sušené ryby používaný v Rusku a na Ukrajině.

Sušení ryb je tradiční metoda užívaná po staletí. Sušení potravin obecně je nejstarší známá metoda konzervování potravin přírodní cestou. Takto upravené ryby vydrží i několik let. Ve vhodných klimatických podmínkách je tento způsob poměrně levný a efektivní.

Sušené ryby - tichomořská treskaAčkoliv se k sušení používají různé druhy ryb, daleko nejrozšířenější je treska obecná (Gadus morhua). Během sušení ryba ztratí až 80 % vody v ní obsažené, přičemž veškeré nutriční hodnoty si uchová, pouze jsou silně koncentrované.

Sušené ryby jsou lahodné a výživné

sušené ryby - treskasušené drobné rybySušené ryby jsou bohaté zejména na proteiny, vitamíny, železo a vápník. Jsou prakticky bez tuku, mají nízký obsah kalorií, navíc obsahují řadu vitamínů, minerálů a nenasycených Omega-3 mastných kyselin.

Sušené ryby jako delikatesy můžete, stejně jako sušené maso Beef Jerky, využít jako zdravé lahůdky pro chvíle relaxace, nebo odpočinku a také jako součást stravy při hubnutí.

Kdo ochutná sušenou rybu, zcela jistě si tuto zajímavou lahůdku zamiluje!

Sušené ryby se výborně hodí jako delikatesy k pivu nebo vínu...

Používá se opensource systém OpenCart
SUSENE-MASO.CZ, © 2020